بهترین مناطق اطراف تهران برای خرید ویلا

بهترین مناطق اطراف تهران برای خرید ویلا

در این مقاله قصد داریم تا بهترین مناطق اطراف تهران برای خرید ویلا را به شما عزیزان توضیح دهیم. در اطراف تهران مناطق خوش آب و هوا، خلوت و کوهستانی زیادی وجود دارد که مناظق مناسب برای خرید ویلا هستند که در ادامه به شما توضیح می دهیدیم.  برای بسیاری از افراد خرید ویلا از شمال به دلیل دوری مسیر بسیار سخت است و خرید از مناطق نزدیک راحت تر  می باشد. در تهران افراد به دلیل شلوغی بسیار زیاد و آلودگی هوا نیاز به یک محل خلوت و خوش آب و هوا برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت خود دارند و از این رو نیاز به یک محل دور از شهر و البته نزدیک دارند.

با توجه به محدودیت های ذکر شده در بالا سازندگان و پیمانکاران به فکر احداث مناطق و شهرک های ویلایی در مناظق نزدیک به تهران افتادن، که در پایین این محل ها ذکر می شود.

-سهیلیه کرج منطقه خوش آب و هوا

سهیلیه یکی از مناطق روستایی زیبا در استان البرز و بعد از شهر کرج بوده که در حال حاضر گردشگران زیادی را در فصول مختلف به خود جذب می کند. سهیلیه جزو شهرستان ساوجبلاغ استان البرز می باشد. که در شمال آن اتوبان کرج-قزوین و در جنوب آن اشتهارد قرار دارد. آب و هوای سهیلیه معتدل بوده و دارای تابستان های معتدل و زمستان های سرد است. زمین های سرسبز زیادی برای ساخت ویلا در این منطقه قرار دارد.

-کردان یکی از روستاهای خوش آب و هوا

کردان یکی از روستاهای خوش آب و هوا بوده که مقصد زیبایی برای بسیاری از گردشگران بوده و البته ویلا های زیبا زیادی نیز در این منطقه قرار دارد. کردان بهترین مناطق اطراف تهران برای خرید ویلا می باشد. روستای زیبای کردان جزو استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ است. این روستا در 65 کیلومتری تهران قرار دارد که یک محل مناسب برای اجاره و خرید ویلا است.

این روستا از قدیمی ترین روستا های کرج بوده که سابقه سکونت در آن به قبل از قرن 6 هجری بر می گردد. کردان منطقه ای بزرگ است که امروزه کردان روستا های اطراف را نیز شامل می شود. هوای خنک و طبیعت زیبای این منطقه یکی از دلایل مهم افراد برای خرید زمین و ویلا در کردان است.

-چهارباغ مجموعه ای از روستاهای زیبا

چهارباغ یکی دیگر از مناطق خوش آب هوا در استان البرز است که در فاصله 70 کیلومتری از تهران قرار دارد. این منطقه به باغ های میوه و درختان سرسبز معروف است و همین امر باعث شده یکی از مناطق ویلا نشین در اطراف تهران باشد. البته در این منطقه ویلا های زیادی برای اجاره نیز وجود دارد که اکثر این ویلا ها مطابق به استانداردهای طراحی ویلا ساخته شده اند. فاصله زمانی این منطقه از تهران با ماشین شخصی حدودا یک ساعت است که برای بسیاری از افراد مناسب است.

-تهراندشت منطقه ای سرسبز و رو به رشد

تهراندشت بعد از کرج در در فاصله 10 کیلومتری از این شهر قرار دارد و روستاهای زیادی از جمله زعفرانیه، عباس آباد، آران، سهیلیه و … از توابع آن هستند. در سال های اخیر ویلا سازی در این منطقه افزایش یافته و این به دلیل طبیعت خاص آن است. فاصله تهرادشت از پایتخت حدودا 70 کیلومتر است که نسبتا انتخاب مناسبی برای گردشگری و خرید ویلا می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از بهترین مناطق اطراف تهران برای خرید ویلا، سعی شد برخی از مناطق مهم تر را به شما معرفی کنیم. البته بهتر است قبل از اقدام به خرید برخی از مناطق معرفی شده را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنید. این مقاله بروزرسانی خواهد شد و توضیحات جدیدی اضافه می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *