همه چیز درباره طراحی و ساخت کلبه سوئیسی

همه چیز درباره طراحی و ساخت کلبه سوئیسی

در این مقاله با عنوان همه چیز درباره طراحی و ساخت کلبه سوئیسی قصد داریم تا روش ها و نحوه طراحی و ساخت را به شما عزیزان توضیح دهیم. امروزه طراحی و ساخت این مدل از کلبه ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی به دنبال طراحی و ساخت ویلا های جدید و مدرن هستند که نسبت به ویلاهای دیگر تفاوت داشته باشد. در برخی از موارد نیز افراد قصد ساخت ملک در یک شهرک ویلایی را دارند و قصد دارند که ملکشان نسبت به سایر ویلا ها متفاوت باشد.

چنانچه قصد خرید یا ساخت دارید بهتر است اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید که در ادامه به شما توضیح می دهیم.کلبه سوئیسی ظاهری به صورت مثلثی یه به شکل A انگلیسی دارد. این مدل ویلا از دو طبقه و به صورت دوتکه پنل بوده که روی هم قرار می گیرند و برای ساخت آن اکثرا از چوب استفاده می شود. البته کلبه سوئیسی با سازه فلزی نیز اجرا می کنند که امنیت بالایی نسبت به چوبی دارد. این نوع کلبه ها قابل اجرا در همه نواحی از جنگل گرفته تا دشت است که زیبای خاصی را دارند.

کلبه سوئیسی از کلبه های روستایی در سوئیس و مناطق آلپ الهام گرفته شده است. این سبک به صورت طرح‌های ساختمان‌های سنتی که با سقف‌ها و نماهایی که با بالکن‌های چوبی انجام شده‌اند مشخص می‌شود. ساخت این مدل در سال 1950 و پس از جنگ جهانی دوم رایج شد

ساخت این کلبه‌ها به‌صورت انبوه پس از جنگ جهانی دوم در سال 1950 شروع شد. در این دهه آمریکایی‌ها وضع اقتصادی بهتری پیدا کرده و شروع به خرید یا ساخت خانه دوم برای گذراندن تعطیلات خود کردند. این خانه‌ها به‌دلیل قیمت ارزان خود به‌سرعت محبوب شده‌اند. اکثر خانواده‌ها می‌توانستند با قیمت بسیار پایینی این کلبه‌ها را ساخته و یا تهیه کنند. بااین‌حال شواهدی وجود دارد که ثابت می‌کند این نوع کلبه‌ها در کشورهای دیگری مانند چین و سوئیس پیش از آمریکا ساخته شده‌اند.

برای انجام طراحی ویلا سوئیسی، ابتدا باید مساحت مجوز دریافت شده توسط مالک را بررسی کنید و طراحی خود را مطابق با متراژ مجوز دریافت شده انجام دهید. قبل از شروع به طراحی باید چند باری با کارفرما جلسه داشته باشید تا از نیاز های او با خبر شوید.

البته حتما توجه کنید که تغییرات زیادی در ساختار کلبه ندهید چون ساخت کلبه سوئیسی اصولی دارد که باید در نظر بگیرد و برخی از مواقع تغییرات مالک به اندازه ای زیاد است که شکل کلبه هیچ شباهتی به سوئیسی ندارد. در هنگام طراحی شکل سقف را با شیب تند در نظر بگیرید و همینطور برای ورودی از پنجره های قدی بزرگ استفاده کنید. در کل سعی کنید که استانداردهای لازم در طراحی این مدل کلبه را رعایت کنید.

در ادامه مقاله معرفی کلبه سوئیسی و مراحل ساخت با ما همراه باشید.

نحوه ساخت کلبه سئیسی نسبت به سایر بنا ها آسانتر بوده و برخی از قطعات آن به صورت پیش ساخته نصب می گردد. مراحب نصب آن به صورت زیر می باشد.

این مدل از کلبه ها مزیت های زیادی داشته که در ادامه برخی از آن ها را ذکر می کنیم:.

به دلیل چوب استفاده شده در این مدل و عایق خوبی که چوب دارد سرمای کمتری به داخل کلبه نفوذ می کند و همینطور به علت شیب زیاد آن باران و برف روی سقف آن نمانده و آبی نیز به داخل کلبه نفوذ نمی کند.

این مدل کلبه پایین ترین هزینه را برای فضای اشغال شده یا همان متراژ زمین دارد و از نظر هزینه های طراحی و ساخت نیز بسیار پایین تر از خانه های دیگر می گردد. بیشتر هزینه در مدل سوئیسی، هزینه چوب است که بیشترین مصالح به کار رفته در آن چوب است. در برخی از موارد هم به جای چوب از ورقه های فلزی استفاده می شود.

کلبه سوئیسی یکی از مدل هایی است که بسیار از افراد شکل آن را دوست داشته و طراحی های آن را دنبال می کنند. یکی از دلایلی که زیبایی آن را چند برابر می کند، ساخت آن در دل طبیعت است که باعث حس خوب در افراد ایجاد می کند.

کلبه سوئیسی به دلیل بیشترین استفاده مصالح از خود طبیعت، نوعی دوستدار طبیعت بوده که بیشترین استفاده برای ساخت آن چوب است. به دلیل استفاده نشدن سیمان و مواد صنعتی، کمترین آسیب را به صبعت وارد می کند.

در مطلب همه چیز درباره طراحی و ساخت کلبه سوئیسی سعی شد اطلاعاتی درباره این مدل کلبه به شما داده شود. در حال حاضر افراد زیادی هستند که مایل به ساخت آن هستند که در شهر های شمالی کشور تعداد کلبه های ساخته شده نسبت و به سایر مناطق ایران بیشتر است. در ضمن این صفحه به روز رسانی خواهد شد و مطالب جدیدتری اضافه می گردد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *