ساخت ویلا در سرخاب

ساخت ویلا در سرخاب

اگر قصد ساخت ویلا در سرخاب را دارید در این مقاله اطلاعات دقیق و مفیدی به شما ارائه می دهیم. سرخاب یکی از مناطق خوش آب و هوا در منطقه تهراندشت کرج است که مردم زیادی برای تفریح به این منطقه می آیند. این روستا در فاصله 60 کیلومتری از تهران و حدودا 15 کیلومتری از شهر کرج قرار دارد. فاصله زمانی از تهران نیز کمتر از یک ساعت بوده و ساخت ویلا در منطقه سرخاب یکی از سرمایه گذاری های مطمئنی است که می توانید انجام دهید. قیمت ویلا و زمین در سرخاب هر ساله رشد قابل قبولی داشته و به عنوان یکی از گذینه های سرمایه گذاری به شمار می آید.

در ضمن برای گرفتن مجوز ساخت در سرخاب، باتوجه به محل زمین به دهیاری، بنیاد مسکن یا جهاد کشاورزی مراجعه کنید. برای ساخت ویلا نیاز است مراحل زیادی را طی کنید. که این مراحل ساخت شامل: انتخاب و خرید زمین، درخواست مجوز ساخت از شهرداری، طراحی ویلا، انتخاب سازنده یا پیمانکار، گودبرداری و شروع مراحل ساخت، نصب تاسیسات، گرفت مجوز پایان کار و سند می باشد. تمامی این مراحل را در ادامه مقاله به صورت کامل به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

قبل از اقدام برای ساخت ویلا در سرخاب حتما مدل و سبک های مختلف ویلا در بررسی کرده تا ذهنیتی نسبت به سبک ساخت ویلا داشته باشید. به دلیل آب و هوای سرد این منطقه و بارش ها، اکثر ویلا های ساخته شده از نظر نما دارای سقف شیروانی هستند. یکی از نکات مهم خرید زمین اطلاع از بافت مسکونی است. چون در حال حاضر مجوز های کمی برای الحاق زمین های کشاورزی به بافت مسکونی صادر می شود و چنانچه ندانسته زمین خارج از بافت را خریداری کنید، نمی توانید در آن ویلا بسازید.

ساخت ویلا یکی از موضوعات تخصصی است که چنانچه تخصصی در این حوزه ندارید آن را به پیمانکار واگذار کنید. ساخت ملک چنانچه بدون دانش و تخصص انجام شود باعث ضررهای مالی و افزایش زمان اتمام پروژه می شود. در انتخاب سازنده یا پیمانکار مسئله مهم، معتبر بودن سازنده ویلا است. اشخاص زیادی وجود دارند که خود را به عنوان پیمانکار و سازنده معرفی می کنند که نتیجه واگذاری پروژه به آن ها چیزی جز ضرر مالی نیست.

سرخاب به دلیل آب و هوای خوبی که دارد افراد زیادی به دنبال خرید زمین و ساخت ویلا در این منطقه هستند. یکی از ویژگی های خوب این منطقه نزدیک بودن آن به پایتخت بوده که محل خوبی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است.

دلایل زیادی برای انتخاب سرخاب برای خرید و ساخت ویلا وجود دارد که در ادامه برخی از این دلایل را نام می بریم.

آب و هوای سرخاب در تابستان ها معتدل بوده و زمستان ها تقریبا سرد است. درختان میوه زیادی هم در این منطقه وجود دارند که علاوه بر ساخت ویلا، برای کشاورزی و باغداری نیز مناسب است.

گرفتن مجوز های ساخت در سرخاب نسبت به مناطق ویلایی در شهرهای شمالی کشور بسیار کمتر است و زمین های زیادی نیز برای ساخت ویلا در این منطقه وجود دارد.

فاصله محل زندگی و کار از ویلا می تواند بسیار دردسر ساز باشد. چون بعد از یک هفته کاری سخت و ترافیک زیاد پایتخت، قصد رفتن به ویلا خود را دارید باید در ترافیک جاده های بین محل زندگی و محل ویلا رانندگی کنید. این موضوع برای بسیاری از افراد خوشایند نبوده و باعث اتلاف وقت نیز می شود.

خیلی از افراد دوست دارند در حیاط ویلای خود درخت و سبزیجات بکارند و سرگرمی داشته باشند. البته افرادی هم به دنبال محصولات ارگانیک هستند که به دلیل زمین مرغوب این منطقه امکان کاشت محصولات کشاورزی وجود دارد.

شما از هنگام شروع به ساخت و تا زمان کامل شدن ویلا و گرفتن سند نیاز به طرف هزینه و زمان زیادی دارید. در ادامه مراحل ساخت را برای شما عزیزان تضیح می دهیم.

برای خرید زمین سری به بنگاه های املاک در سرخاب بزنید و در گوگل یا سایت دیوار هم می توانید سرچ کنید. مکان زمین های گذاشته شده برای فروش را بررسی کنید. قیمت همیشه یکی از فاکتور های مهم در انتخاب زمین بوده که باید به آن توجه کنید. سعی کنید زمین کمتر از 200 متر برای ساخت ویلا انتخاب نکنید. قبل از خرید وضعیت ملک را از ارگان های مربوطه استعلام بگیرید و به شهرداری منطقه نیز مراجعه کرده تا مشکل حقوقی نداشته باشد. راه دیگر بررسی وضعیت زمین، پرس و جو از همسایگان ملک است.

در مرحله دوم از ساخت ویلا در سرخاب نوبت به گرفتن مجوز است. بعد از خرید زمین نوبت به دریافت مجوز ساخت و ساز است که بسته به محل زمین باید به ارگان مربوطه مراجعه کنید. با اصل و کپی سند زمین، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه مالک زمین به دهیاری یا شهرداری منطقه مراجعه کرده و درخواست خود را به بخش مربوطه تحویل دهید. پس از ثبت درخواست نماینده ای از سمت آن ارگان برای بررسی زمین مراجعه تا شرایط ملک را بررسی کند.

یکی از موارد مهم در ساخت ویلا در سرخاب، طراحی ویلا است. طراحی در دفاتر مهندسی توسط طراح انجام می شود و کار تخصصی می باشد. طراح قبل از شروع متراژ زمین، محل جایگزاری ویلا در زمین و متراژ بنا را برای شروع کار از شما می پرسد. در طول طراحی نیز برای طراحی داخلی و بیرونی با شما هماهنگ می کند.

در این مرحله از ساخت ویلا در سرخاب، بعد از طراحی و آماده شدن نقشه ویلا این مدارک بسته به نوع قرارگیری ملک شما، اگر در داخل بافت باشد نیاز است که توسط دهیاری و بنیاد مسکن تایید شود و اگر در خارج از بافت مسکونی باشد، باید به جهاد کشاورزی مراجعه کنید. کارشناسان این مراکز درخواست شما را بررسی و نتیجه را به شما اعلام می کنند.

فرآیند ساخت ویلا در سرخاب از زمان دریافت مجوزهای ساخت از دهیاری، بنیاد مسکن یا جهاد کشاورزی صورت می گیرد. ارگان مربوطه در این مرحله مهندس ناظر تعیین کرده تا در روند اجرای پروژه نظارت کند. اگر در طول ساخت تخلفی از سمت شما صورت گیرد مهندس گزارش می کند و روند اجرای پروژه شما متوقف می شود.

مراحل ساخت ویلا در سرخاب

یکی از موارد مهم در ساخت ویلا در سرخاب، انتخاب پیمانکار است تا کارهای اجرایی ویلا را انجام دهد. چنانچه دانش و تخصص کافی برای ساخت ویلا را دارید می توانید خودتان ساخت را انجام دهید. در صورت نداشتن دانش کافی علاوه بر ضرر های مالی، زمان را نیز از دست خواهید داد. افراد زیادی هستند که خود را به عنوان پیمانکار معرفی می کنند که علاوه بر گرفتن هزینه ای اضافه، باعث هدر رفتن مصالح شما نیز می شوند. سعی کنید همیشه شخص معتبری را برای ساخت ویلا انتخاب کنید.

بعد از تکمیل ویلا نوبت به گرفتن پایان کار ارگان مربوطه است. چنانچه تخلفی نداشته و تمامی هزینه های مربوط به ساخت و انشعابات را پرداخت کرده باشید، مجوز پایان کار برای شما صادر می شود. پس از پایان کار، برای گرفتن سند می توانید اقدام کنید. سند توسط اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان صادر می شود که کمی زمانبر است.

ساخت ویلا در سرخاب مراحل و مشکلات خاص خود را دارد که نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه باعث ضررهای مالی برای شما می شود. در این بخش سعی شد اطلاعات مفیدی برای ساخت در این منطقه به شما داده شود تا مشکلی برای شما پیش نیاید. سرخاب یکی از مناطق زیبا برای تفریح و ساخت ویلا است و هر ساله افراد زیادی به این منطقه می آیند. یکی از مزایای سرخاب نزدیکی به تهران بوده که در 60 کیلومتری آن قرار دارد و انتخاب خوبی برای خرید ویلا است. در پایان امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *