پیمانکار در کردان

پیمانکار در کردان

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی درباره پیمانکار در کردان به شما عزیزان ارائه دهیم. پیمانکاری یکی از شغل هایی است که با ساخت و ساز سر و کار دارد و پیمانکار به عنوان نماینده کارفرما یا مالک زمین است که مسئولیت ساخت ویلا یا آپارتمان به او واگذار می شود. روستای کردان در استان البرز و جزو هشتگرد است که در حال حاضر ساخت و ساز زیادی در این منطقه صورت می گیرد. اگر به دنبال پیمانکار در کردان هستید

باید نمونه ساختمان های ساخته شده در این منطقه را بررسی کنید تا با نحوه انجام کار پیمانکار آشنا شوید. یکی از نکات مهم در کردان، انتخاب پیمانکار معتبر است. چون چنانچه کار اجرای ساختمان خود را به شخصی کم تجربه واگذار کنید علاوه بر ضررهای مالی، نتیجه کار دلخواه شما نخواهد بود. پس همیشه سعی کنید قبل از واگذاری پیمانکار، سوابق شخص را بررسی کنید.

در گذشته پیمانکاری به شکل امروزی در منطقه کردان نبود و اکثر ساختمان ها را خود مالکین می ساختند. ولی با افزایش حجم ساختمان سازی و ویلای سازی در این منطقه بیشتر ساخت و ساز به پیمانکاران سپرده شد. یکی از دلایل دیگر قوانین جدید و ساخت بر اساس نقشه های نظام مهندسی که شخص اجرا کننده باید دانش کافی در زمینه ساخت را داشته باشد.

کردان یکی از روستا های معروف در استان البرز بوده که افراد زیادی نام این روستا را شنیده اند. کردان منطقه ای خوش آب و هوا و کوهستانی بوده که باغ های زیادی هم در این منطقه وجود دارد.  از نظر دسترسی کردان در 70 کیلومتری از تهران قرار دارد که با ماشین شخصی کمتر از یک ساعت زمان نیاز است. امروزه شهر های بزرگی مثل تهران با مشکل آلودگی هوا و ترافیک زیاد مواجه بوده که باعث بروز مشکلات جسمی و روحیی زیادی می گردد.

به دلیل آب و هوای این منطقه افراد زیادی برای گردش و خرید ملک به کردان می آیند. خرید یا ساخت ویلا در کردان یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه مالی می باشد. همانطور که گفته شد برای ساخت ویلا در کردان نیاز است مراحل اجرا را به پیمانکار واگذار کنید. برای اکثر ملک های ساخته شده در این منطقه هزینه های زیادی شده که باعث ایجاد هماهنگی خاصی با طبیعت کردان شده است.

پیمانکاری در روستای کردان با هدف ساخت و ساز ویلا انجام می شود. احتمالا واژه پیمانکاری به گوشتان خورده است که به تمام فعالیت هایی که از ابتدای فرآیند ساخت مثل خرید مصالح، نیروی کار، گودبرداری و کلی فرآیند دیگر پیمانکاری گفته می شود. پیمانکاری توسط شخص یا شرکت انجام شده که برای شروع اجرا قرارداد کتبی با مالک نوشته که هر یک از طرفین یک نسخه از قرارداد را نزد خود نگه می دارد.

شخصی که خود را به عنوان پیمانکار در کردان معرفی می کند باید دانش و تجربه کافی ساخت و ساز را داشته باشد و یکی از نیاز های دیگر، داشتن نمونه کار است. خوش قولی و یا به عنوان دیگر تحویل به موقع پروژه یکی دیگر ضروریات یک پیمانکار است.

نکاتی در قراداد پیمانکاری در کردان وجود دارد که چنانچه این موارد از سمت هر کدام از طرفین، چه کارفرما و چه پیمانکار رعایت نشود مسلما روند پروژه با مشکل مواجه می گردد. این نکات را در ادامه توضیح خواهیم داد.

1-شروع زمان قرارداد: زمان در قرارداد باید ذکر شود به عنوان مثال شروع قرارداد از چه تاریخی می باشد چون پیمانکار زمانبندی های لازم را برای شروع پروژه برنامه ریزی کند. زمان شروع معمولا در بین هر دوطرف توافق شده و پس از انعقاد قرارداد آغاز می شود.

2-طرفین در قرارداد: داخل هر قراردادی نام و کد ملی، مشخصات طرفین قرارداد ذکر شده که در قوانین نام طرفین باید حتما ذکر گردد و یکی از نکات مهم در قرارداد نویسی می باشد. مشخصات طرفین در ابتدای قرارداد ذکر می شود.

3-مبلغ قرارداد: یکی از نکات مهم دیگر در قرارداد پیمانکار در کردان مبلغ است. مبلغ یک از موارد مورد بحث و صحبت های طولانی بین مالک و پیمانکار بوده است. مالک به دنبال پیمانکاری است که ساخت ملکش را با قیمت پایین تری نسبت به بقیه انجام دهد و از طرف دیگر پیمانکار به دنبال گرفتن پروژه با قیمت بالاتری است. در کل هر کدام از طرف به دنبال کشب سود بیشتری از پروژه هستند و این موضوع باعث می شود از مرحله از قرارداد پر حاشیه و زمانبر باشد.

4-مدت زمان اجرا در قرارداد: زمان در پروژه روی عوامل زیادی تاثیر گذار است که یکی از این عوامل هزینه است. چنانچه زمان اجرای پروژه بیشتر از حد معمول طول بکشد باعث می شود هزینه های مالک افزایش یابد و چون پروژه ای که قرار است یک ساله تمام شود و بیشتر طول می کشد و پول بیشتری به نیروهای انسانی پرداخت می گردد. مصالح و ابزار نیز هر ماه افزایش می یابد و باعث افزایش هزینه ها می شد.

برخی از مالکین قصد فروش ساختمان را بعد کامل شدن دارند که در صورت تاخیر در زمان تحویل پروژه، فروش ویلا یا آپارتمان با تاخیر روبرو شده و این برای مالک ضرر مالی دارد.

5-تعهد بین طرفین: در قرارداد پیمانکاری برای هر یک از طرفین تعهداتی در نظر گرفته می شود که به عنوان مثال پیمانکار در کردان وظیفه مدیریت پروژه و استخدام نیرو انسانی و غیره دارد که این به عنوان جزئی از تعهد وی در نظر گرفته می شود و در طرف دیگر مالک نیز باید به تعهدات خود از جمله دادن هزینه های مصالح و نیروی انسانی عمل کند.

در این مقاله از پیمانکار در کردان سعی بر این شد اطلاعاتی خوبی راجع به این مورد به شما دوستان ارائه شود. پیمانکاری در کردان یکی از شغل هایی است که مسئولیت خاص خوص را دارد که از مدیریت پروژه تا خرید مصالح برای ویلا یا آپارتمان را شامل می شود. کردان با توجه به آب و هوای خوش و کوهستانی که دارد منطقه خوبی برای ساخت و ساز ملک است. البته کردان منطقه ای را شامل می شود و به عنوان یک روستای کوچک مطرح نیست. در چند سال اخیر کردان رشد خوبی در زمینه ساخت و ساز ویلا داشته است. عزیزان امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *