طراحی ویلا فلت

طراحی ویلا فلت

برای ایجاد خانه های لوکس و مدرن، طراحی ویلا فلت یکی از بهترین ایده ها است. از مهم ترین مشخصه های ویلاهای فلت می توان به استفاده بهینه از فضا و البته ایجاد محیطی منحصر به فرد اشاره کرد. به طوری که از نظر امکانات رفاهی، سطح خوبی از آرامش و آسایش برای  ساکنان فلت فراهم می شود. نه تنها درباره طراحی ویلا فلت، بلکه در مسیر ساختن سایر سازه های معماری باید به یک نکته خیلی توجه داشت. آن هم اینکه ویلا باید متناسب با نیاز های ساکنان طراحی و ساخته شود. به طوری که افراد هنگام بودن در این خانه احساس بودن در فضایی شگفت انگیز را بیابند.

 طراحی این ویلا ها به صورت یک طبقه ای صورت گرفته و می توان آن ها را در زمین های مختلف اجرا کرد. به طوری که در زمین هایی با ابعاد م متراژ های مختلف می توان این مدل ویلا را ساخت. نکته ای که در مسیر طراحی ویلا فلت باید همواره درنظر داشت، بهره گیری از افراد متخصص در این زمینه است. هم اکنون نوآوران ویلا درخدمت شماست تا بهترین خدمات طراحی و یا ساخت ویلا فلت را به شما ارائه کند. در ادامه درباره طراحی ویلا فلت بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

منظور از طراحی ویلا فلت، فرایندی است که سازه ای تحت عنوان ویلا هم سطح با زمین به صورت صاف طراحی می گردد. به طوری که در آن شاهد هرگونه اختلاف سطح، در هیچ یک از نقاط آن نخواهیم بود. مشخصه مهم این ویلا ها، برخورداری از تنها یک طبقه می باشد. به طوری که همین یک طبقه سقف مشخص خودش را داراست. به بیان بهتر نمی توان در ساخت این فضاها، شاهد سقفی مشترک با سایر قسمت ها بود. مورد دیگری که باید در زمینه این مدل ویلا ها باید درنظر گرفته شود، نحوه طراحی طبقه همکفت است.

ایه طبقه باید دارای فاصله ای حداکثر 1.20 متر باشد. رقمی که برای ارتفاع از سطح گذر تعیین می شود، نباید بیشتر از این تعیین ش.د. ویلاهای فلت دارای استاندارد های خاص خود می باشند. مهم ترین این استاندارد ها در لیست زیر شرح داده شده اند:

  • برخورداری از حداثل 80 متر، متراژ
  • داشتن دو اتاق در کمترین حالت

استاندارد های مختلف درباره بخش هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … هم باید درنظر گرفته شوند.

همانطور که کمی پیش تر اشاره کردیم، ویلاهای فلت دارای ساختاری یکپارچه هستند. به طوری که معماران و مهندسان حرفه ای، با توجه به ساختار یکپارچه آن ها، بهترین جایگیری را برای فضاهای مختلف آن تعیین می کنند. نکته ای که باید درنظر طراحی این ویلا ها درنظر داشته باشید، این است که در انتخاب بخش های مختلف اعم از سرویس بهداشتی، حمام و … وسواس خاصی به خرج دهید. چرا که قرار است این بخش ها بدون اضافه کردن طبقه و یا طبقات در یک محوطه یکپارچه و همسطح قرار بگیرند. در طراحی ویلا فلت بخش های مختلف درحالی باید در تنها طبقه این ویلا جای بگیرند، که امکان بهره گیری حداکثری از فضا فراهم شود.

مراحل طراحی ویلا فلت

درمیان سازه های مختلفی که امروزه دیده می شوند، ویلاهای فلت، از پرطرفدارترین گزینه ها هستند. دلایل مختلفی سبب افزایش رقم طرفداران این ویلا ها شده اند. مهم ترین این دلایل را در ادامه شرح خواهیم داد.

نسبت به سایر سازه های معماری، ساخت ویلای فلت، هزینه منطقی تری را به شما تحمیل می کند. به همین دلیل در سالهای اخیر افراد به دنبال ساخت این ویلا ها رفته تا در پیاده کردن ایده خود از نظر اقتصادی صرفه جویی کرده باشند. نیازی به توضیح نیست که هزینه ساختن ویلا های دوبلکس و چند طبقه به مراتب بیشتر است. اما این تنها دلیل محبوبیت ویلا های فلت نیست.

مزیت دیگری که سبب می شود محبوبیت ویلاهای فلت افزایش یابد، راحت بودن امکان رفت و آمد در آن است. در یک ویلای مسطح اعضای یک خانواده راحت تر می توانند رفت و آمد داشته باشند. این مورد بخصوص برای خانواده هایی که هم اعضای کودک و هم اعضای مسن دارند دارای اهمیت زیادی است. تصور کنید که ویلا شما دارای بیش از یک طبقه باشد. در این صورت رفت و آمد از پله ها برای سالمندان سخت خواهد بود. از سوی دیگر کودکان نیز خطر سقوط از پله ها تهدیدشان می کند.

این مورد یک برتری مهم درباره این ویلا ها نسبت به نمونه های دوبلکس و مدرن تلقی می شود. درصورتی که قصد داشته باشید سیستم های برودتی و حرارتی را در این ویلاها راه اندازی کنید، هزینه ای به مراتب مناسب تر به شما نسبت به سایر ویلاها تحمیل خواهد شد. فرقی نمی کند که در فصل سرما هستید یا در فصل گرما. در هر حال این ویلاهای مسطح گزینه ای اقتصادی از نظر صرفه جویی انرژی هستند.

علی رغم مزایای مهمی که درباره ویلاهای فلت می توان ذکر کرد، بد نیست به چند نکته منفی هم دراین باره اشاره کنیم. ویلای فلت دارای معایبی چون موارد ذکر شده در لیست زیر است:

  • موضوع حریم خصوصی در ویلاهای فلت به شکل کمتری  قابل پیاده سازی است.
  • این ویلا ها نسبت به سایر انواع ویلا از فضای محدودتری برخوردار هستند.
  • نمی توان انتظار داشت که با این ویلا ها به خوبی چشم انداز های دور دست دیده شوند.

اما بازهم یادآوری می کنیم که عیوب محدود ویلاهای فلت، درمقابل مزایای بسیار آن ها حرفی برای گفتن ندارد. به همین دلیل است که هنوز هم آمار طرفداران این ویلا رو به افزایش است.

اگر به زیبا کردن ساختمان خود فکر کرده باشید، احتمالا با نام روف گاردن رو به رو شده اید. خودتان تصور کنید که اجرای روف گاردن برای ویلاهای فلت چه ایده جذابی است. به کمک روف گاردن ساختمان های مسکونی از یک فضای سبز دلنشین روی سقف خود بهره مند می شوند. این فضای سبز هر عنصر زیبایی را می تواند در خود جای دهد. از گیاهان و درختان گرفته تا گلها و آلاچیق و … . به کمک روف گاردن امکان نشستن در فضای باز و لذت بردن از طبیعت فراهم می شود. اگر قصد پیاده سازی روف گاردن روی ویلای فلت را دارید، به چند نکته زیر توجه کنید:

  • سازگاری ساختمان را چک کنید: حتما اطمینان حاصل کنید که ساختمان شما بتواند وزن روف گاردن را تحمل کند. در این مسیر می توانید از یک مهندس معمار کاربلد مشورت بگیرید.
  • یک لندسکیپ طراحی کنید : اینکه به کمک یک لندسکیپ، محیطی زیبا و مطبوع در مسیر پیاده سازی روف گاردن خلق کنید، بسیار مهم است. می توانید با استفاده از گیاهان و درختان و … فضای جذابی را ایجاد کنید.
  • روف گاردن را با زیرساخت مناسب بسازید : منظور از زیرساخت مناسب استفاده از عواملی مانند تهویه مناسب، سیستم آبیاری مناسب، سیستم روشنایی است.
موارد مهم در طراحی ویلای فلت

نمی توان انتظار این را داشت که هر متخصصی بتواند یک ویلای فلت حرفه ای را برای شما طراحی کند. این کار تنها توسط افراد متخصص و کاربلد به خوبی انجام می شود. هم اکنون شرکت نوآوران ویلا با بهره گیری از حرفه ای ترین افراد درخدمت شماست. فاصله شما تا تعبیر صاحب ویلا شدن تنها یک تماس است!

در این مقاله طراحی ویلا فلت سعی شده اطلاعاتی درباره آن به شما ارائه شود. ویلای فلت را بخاطر مسطح بودن و یک طبقه بودنش می شناسند. این ویلاها درصورتی که همراه با آپشن هایی مانند روف گاردن ساخته شوند، فضایی کاملا دلنشین را برای افراد ایجاد می کنند. البته که پیاده سازی روف گاردن در این ساختمان ها پیش نیاز های خودش را می طلبد. هم اکنون می توانید به منظور دریافت بهترین خدمات طراحی ویلا فلت یا هر مدل ویلایی که مدنظر شماست، نوآوران ویلا را انتخاب کنید. از شما عزیزان بخاطر همراهی ما تا انتهای این مطلب ممنون و سپاسپگزاریم. 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *