سازنده ویلا

سازنده ویلا

سازنده ویلا مطلب مهمی است که نیاز است اطلاعاتی درباره آن داشته باشید چنانچه قصد ساخت ویلا را دارید این مطلب برای شما مفید خواهد بود. سازنده ویلا به شخصی گفته می شود که دانش و تخصص کافی در زمینه سبک های مختلف ساخت را دارد. شخصی که خود را به عنوان سازنده معرفی می کند علاوه بر دانش، حداقل باید تجربه ساخت چند ویلا را داشته باشد. ویلا در ظاهر آسان به نظر میرسد ولی در اصل دارای پیچیدگی های خاص خود است. یکی از موارد مهم در بین سازندگان، داشتن اعتبار کافی بوده که باعث افزایش پروژه های دریافتی توسط آن ها می شود.

در ساخت ویلا، ساخت آپارتمان و حتی مشارکت در ساخت، انتخاب سازنده اهمیت زیادی دارد چون سازنده معتبر علاوه بر تحویل دادن به موقع ساختمان باعث مدیریت هزینه های شما نیز می شود در نتیجه با خیال راحت تری تصمیم به ویلا سازی می گیرید. همیشه ساخت و ساز نیاز به سرمایه زیادی دارد که در صورت عدم انتخاب سازنده مناسب ممکن است ضررهای مالی زیادی به شما وارد شود. برای انتخاب سازنده باید دقت زیادی به خرج دهید همیشه نمونه کارها و سوابق کاری او را بررسی و سازنده ای را انتخاب کنید که دفتر کاری داشته باشد تا به او دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سازنده ویلا به عنوان نماینده و وکیل مالک در ساخت ویلا است که نقش اجرایی برعهده دارد. اجرای تمامی مراحل ساخت، کنترل کارگران، گزارش دهی به مالک ویلا و تعامل با ناظر ویلا برا عهده سازنده است. سازنده طرح و پلان های ویلا در از طراح دریافت و شروع به عملیات گود برداری می کند. انجام محاسبات مربوط به حجم مصالحی که نیاز به خرید دارند نیز با سازنده است. سازنده در طول پروژه تمامی موارد را با مالک بررسی می کند تا مشکلی به وجود نیاید.

امروز ساخت و ساز ویلا نسبت به گذشته رشد زیادی داشته و افراد به دنبال ساخت مکانی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته و دوری از شلوغی و ترافیک شهر ها هستند. بسیاری از این افراد تجربه و تخصص کافی برای ساخت ویلا را ندارند و نیاز است که سازنده ای را برای انجام کارهای ساخت انتخاب کنند. سازندگان پس از قراداد با مالک وظایفی دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

یکی از مواردی که در ساخت و ساز بسیار مهم است، دریافت مجوز های قانونی قبل از شروع پروژه است. در اکثر موارد دریافت مجوز ها توسط مالک صورت می گیرد ولی برخی از مالکین دریافت این مجوز ها را به سازنده محول می کنند. تا زمانی که مجوزها دریافت نشود نباید عملیات اجرایی صورت گیرد.

درباره سازنده ویلا

در مرحله بعدی از وظایف سازنده ویلا، نوبت به بررسی طراحی ویلا است. طراحی ویلا توسط سازنده بررسی و چنانچه مشکلی در طراحی وجود داشته باشد به مالک اطلاع داده می شود تا طراحی اصلاح شود. حتما طراحی توسط سازند مشاهده شود چون سازه باید طبق طراحی ساخته شود.

نقشه ویلا توسط سازنده بررسی شده و نوع سازه بتنی یا فلزی مشخص می شود. متراژ ویلا، ابعاد اتاق ها و تعداد طبقات در نقشه درج شده و طبق این اصول ویلا ساخته می شود. در نقشه محاسبات ریاضی، موارد فنی و اعداد وجود دارد که این مشخصات بسیار مهم و تعیین کننده هستند.

قبل از شروع هر مرحله از کار، هماهنگی بین سازنده و مالک صورت می گیرد. برخی از هزینه ای نیاز به انجام و بودجه ابتدایی در این مرحله مشخص می شود. درصدی که مالک به سازنده قرار است پرداخت شود قبل از اجرای پروژه صحبت می شود تا بعد از اتمام کار مشکلی بین مالک رخ ندهد. در بعضی از مواق مبلغی نیز به عنوان پیش پرداخت به سازنده داده می شود تا اعتماد سازی بین مالک و سازنده صورت گیرد.

هر نوع فعالیت ساخت و ساز یک شروع و یک پایان دارد که مدت زمان انجام پروژه فاصله بین شروع و پایان آن است. سازنده مدت زمان که برای انجام پروژه نیاز دارد را به مالک اعلام می کند.

بعدا از دریافت مجوز ساخت ویلا، اختصاص بودجه مالی و هماهنگی های لازم با مالک، نوبت به اجرای پروژه است. سازنده دستگاه ها، ابزار مورد نیاز را برای انجام به محل پروژه منتقل می کند. معمولا شروع مراحل اجرایی با گود برداری یا مسطح کردن زمین صورت می گیرد.

برای انجام هر پروژه ای نیاز به نیروی انسانی بوده که بهتر است از نیروی متخصص و متعهد در پروژه استفاده شود. سازنده در اکثر موارد با داشتن شناخت کافی نسبت به متخصین هر حوزه از بنا، لوله کش، اسکلت کار و سایر افراد، نیروی خود را انتخاب می کند. ارتباط با هر کدام از افراد شاغل در محل پروژه بر عهده سازنده است. حتی سازنده مبلغ را از مالک دریافت و به نیروها می دهد.

سازنده ویلا وظیفه دارد روی تمامی مراحل و فرآیند ها نظارت داشته باشد. چنانچه مشکلی در روند اجرا به وجود آید مسئولیت آن بر عهده سازنده است.

ساخت ویلا قواعد و قوانین مشخصی دارد که توسط سازمان نظام مهندسی مشخص شده است که سازنده موظف است تمامی قوانین را رعایت کند. در صورت عدم رعایت هر کدام از قوانین جریمه ای برای مالک در نظر گرفته می شود. بعضی از مواقع مشاهده شده که ویلا بعدا از تکمیل شدن خلافی دارد و با نقشه تایید شده مغایرت دارد. این موضوع شاید تا تخریب ویلا پیش برود. در سال های اخیر ویلا های زیادی در شهر های مختلف به علت رعایت نکردن قوانین تخریب شده اند.

تحویل ویلا آخرین مرحله از تعهدات سازنده ویلا به مالک بوده که بعد از بررسی تمامی موارد درج شده در قرارداد بین مالک و سازنده، ویلا به مالک تحویل داده می شود. در این مرحله اگر بخشی از ویلا مشکل داشته باشد باید توسط سازنده برطرف شود. در برخی از موارد نیز این مشکلات جزئی بوده که بعد از تحویل توسط سازنده بر طرف می شود. تسویه مالی توسط مالک با سازنده بعد از چک کردن وبلا صورت گرفته و ویلا به طور کامل به مالک تحویل می گردد.

در این مقاله از سازنده ویلا توضیحاتی درباره سازنده و وظایفش به شما عزیزان ارائه شد. باتوجه به اینکه افراد زیادی هستند که خود را به عنوان سازنده ویلا معرفی می کنند، انتخاب سازنده معتبر کمی سخت شده است. بررسی نمونه کار های سازنده یکی از روش های تشخیص معتبر بودن و تشخیص این ادعا است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و چنانچه سوالی دارید در بخش کامنت ها مطرح کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *