بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا یکی از کارهای ضروری برای صاحبان ویلاهای با عمر بیش از 10 سال است که امروز قصد داریم در مورد این موضوع به شما توضیح بدیم. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد بازسازی از جمله: چه ویلا هایی نیاز به بازسازی دارند؟ آیا بازسازی نیاز به کسب مجوز دارد؟ بازسازی چه مراحلی دارد؟ مزایای فوق العاده بازسازی ویلا؟ و کلی اطلاعات دیگه که هیچ کجا پیدا نمی کنید. این مقاله بیشتر از 10 دقیقه وقت شما رو نمی گیره ولی کلی اطلاعات بدست میارید که باعث جلوگیری از ضررهای میلیونی می شود. پس با ما همراه باشید.

جهت سفارش بازسازی ویلا با ما تماس بگیرید.
0912-444-9913

کار بازسازی ویلا با نیت مختلفی انجام می گردد که این اهداف شامل بیشتر کردن فضای ویلا، تغییر نمای بیرونی و داخلی، نوساز و بروز کردن بنا، جابجایی محل اتاق ها و پذیرایی، در برخی از موارد تغییر محل آشپزخانه است که در بعضی از مواقع افراد دلایل شخصی نیز برای خود دارند. بازسازی نسبت به ساخت مراحل و روش های خاص خود را دارد که همانند ساخت نیاز به تخصص و دانش کافی است. چون نداشتن اطلاعات کافی باعث ایجاد حادثه و همینطور افزایش هزینه های شما می شود.

افراد خاطرات زیادی را با خانواده در ویلای خود دارند و شاید یاد پدر و مادر را برایشان زنده می کند، از این رو احساس وابستگی داریم که رها کردنش سخت است. در نتیجه یکی از مزایای بازسازی حفظ خاطرات شما است. مشکلات گرفتن مجوز ساخت، طرف زمان زیاد و هزینه های چند برابری ساخت نسبت به بازسازی شما را به سمت بازسازی سوق می دهد.

 

فهرست مطالب

چرا نیاز به بازسازی ویلا داریم؟

برای بازسازی دلایل زیادی وجود دارد که افراد با وجود برخی از مشکلات بازسازی که و صرف هزینه برای این کار، باز مایل به بازسازی هستند در ادامه برخی از دلایل بازسازی را توضیح می دهیم.

1- فرسوده شده برخی از تاسیسات ویلا

بعضی از مواق خراب شدن و ترکیدگی مکرر لوله های آب در داخل ساختمان، مالک را به ناچار مجبور به نوسازی می کند. کابل های برق داخل ویلا نیز در طول زمان نیاز به تعویض دارند که این تعوض با عث تغییرات اساسی در داخل ملک می شود.

2- خراب شدن نمای ویلا

برخی از ویلا ها برای اجرای نما از سنتگ استفاده می کنند که این سنگ ها در طول زمان شل شده و ریزش پیدا می کنند که علاوه بر تاثیر روی زیبایی نما، باعث ایجاد خطرات جانی برای ساکنین ویلا نیز می شود. یکی دیگر از مصالح استفاده شده برای برخی از ویلا ها، سیمان سفید است که در طول زمان تغییر رنگ داده و ترک می خورد.

3- جابجایی اتاق ها یا آشپزخانه

آشپز خانه بعضی از ویلاهای قدیمی کوچک بوده و آپن نیستند. امروز دیگر سبک آشپزخانه های تغییر کرده و افراد دوست دارند که آشپزخانه بزرگ و کابینت شده داشته باشند. تعداد اتاق های زیاد نیز باعث کم شدن متراژ پذیرایی شده که حذف یکی از آن ها موجب افزایش فضای پذیرایی می شود.

مراحل بازسازی ویلا

مراحل بازسازی از طراحی اولیه برای نمای بیروی و چه نمای داخلی شروع شده و تا تغییر در محوطه ویلا را نیز شامل می شود. اگر دوست دارید اطلاعات کاملی درباره بازسازی بدست آورده و در این مورد متخصص شوید با ما همراه باشید.

1- تعیین کردن بودجه مالی (مرحله اول)

شما قبل از انجام هر کاری در مورد بازسازی ، باید بودجه در نظر گرفته شده را مشخص کنید. چون شاید بودجه در نظر گرفته شده توسط شما فقط برای نمای بیرونی کافی باشد و به دلیل محدودیت منابع مالی بازسازی برای داخل ویلا و محوطه را انجام ندهید.

عکس یکی از سبک های ویلا- ویلا کلاسیک

2- طراحی نماهای داخلی و بیرونی (مرحله دوم)

خب اینجا باید طراحی تون رو به یک تیم ماهر ارجاع بدید که کلیات نقشه رو به صورت صحیح براتون برنامه ریزی و طراحی کنند. در این مرحله شما شکل ویلا را بعد از پایان بازسازی مشاهده می کند و می توانید برای هر مرحله به درستی تصمیم بگیرید.

3- شروع مراحله عمرانی (مرحله سوم) 

این مرحله شامل استارت مرحله های عمرانی است. به این نکته خیلی مهم باید توجه کنید، قبل از هرکاری باید همه ی انشعابات برق، آب و گاز را قبل از خطرات ناشی آن از ورودی اصلی قطع کنید. برای شروع نیاز به یک اکیپ تخریب کار داریم تا قسمت هایی که باید برداشته یا تراشیده شود را انجام داده و  نخاله های حاصل از آن را به بیرون از ساختمان منتقل کنند.

تصویر 0032

4- تغییر تاسیسات ویلا (مرحله چهارم)

در مرحله چهارم با توجه به هدف نهایی و طراحی که داریم باید تاسیسات رو تغییر دهید و اگر هم قسمت هایی نیاز به اضافه کردن دارد را اضافه کنیم.

چنانچه لوله ها آب، گاز و سیم های برق فرسوده هستند پیشنهاد نوآوران ویلا  تعویض آن ها است تا در آینده به مشکلات گرفتگی لوله ها، نشتی و یا اتصالی سیم ها و کابل ها برنخورید.

دوستان عزیز حتما به این نکته توجه داشته باشید که خیلی از بناهای قدیمی که قبل از بازسازی، احتیاج به مقاوم سازی نیز دارند.

بناهایی با طول عمر 40 الی 60 سال یک بنای فرسوده به حساب می آیند. پس باید برسی اولیه توسط کارشناس مربوطه انجام شود. چنانچه هزینه های بازسازی بیشتر از ساخت شود، بهتره از بازسازی منصرف شده وبه سراغ ساخت مجدد بروید.

 

5- شروع بازسازی داخلی، انتخاب کفپوش 

در مرحله پنجم، نوبت به بازسازی داخل ویلا بوده که انتخاب کفپوش به عنوان یک تصمیم مهم در فرآیند ساخت و بازسازی ویلا محسوب می‌شود. ممکن است انتخاب شما از بین کفپوش‌های مختلف مانند پارکت، سرامیک، سنگ، موزاییک و یا وینیل متفاوت باشد. در انتخاب کفپوش باید به عوامل زیر توجه کنید:

-بودجه:

بودجه یکی از مهمترین عوامل در انتخاب و خرید وسایل ساختمان است. در هنگام خرید توجه کنید که انتخاب شما هماهنگ با بودجه در نظر گرفته شده شما بوده و هزینه‌ های احتمالی مربوط به نصب و نگهداری نیز در نظر گرفته شده است. 

-نوع فعالیت در ویلا:

اگر ویلا به عنوان یک محل استراحت و تفریح مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممکن است یک کفپوش مقاوم و زیبا برای فضاهای داخلی و خارجی مناسب باشد. اگر ویلا برای استفاده تجاری یا اجاره به عنوان واحد اقامتی مد نظر بوده، کفپوشی با مقاومت بالا در برابر ترافیک و سایر زیان های احتمالی انتخاب شود.

-مقاوم در شرایط جوی:

اگر ویلا در منطقه‌ای با تغییرات شدید دما یا تغییرات جوی قرار دارد، کفپوشی مقاوم در شرایط آب و هوایی آن منطقه انتخاب شود. به عنوان مثال، در مناطق مرطوب، کفپوش های مقاوم به آب و ضد لغزش می‌توانند مناسب تر باشند.

-زیبایی و سلیقه افراد:

کفپوش نقش زیادی در زیبایی داخل ویلا دارد. انتخاب کفپوش هماهنگ با دکوراسیون اتاق ها و پذیرایی نقش زیادی در جلب توجه میهمانان دارد.

-مراقبت و نگهداری:

بعضی از کفپوش‌ ها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری نسبت به بقیه دارند. مراقب باشید برخی از مواد غذایی و حتی رنگ روی کفپوش نریزد، چون باعث تغییر رنگ مخصوصا در کفپوش های روشن می شود.

 

تا اینجا برخی از مراحل بازسازی ویلا را برای شما دوستان توضیح دادیم و در آینده این موارد را کامل تر می کنیم. در ادامه هزینه های بازسازی را توضیح می دهیم.

هزینه های بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا به عوامل متعددی بستگی دارد و  که این عوامل با بررسی دقیق نیازها در ابتدای پروژه مشخص می شود. در ادامه چندین عامل کلیدی برای برآورد هزینه بازسازی ذکر می شود.

-بررسی نیاز ها

مشخص کنید که بازسازی برای چه هدفی انجام می‌شود؟ افضایش فضای داخلی، افزایش ارزش ویلا، تعویض تاسیسات و …

نقشه‌ها و مجوزها:

گرفتن نقشه و مجوز لازم نیازمند صرف زمان و هزینه است. هزینه این نقشه ها بستگی به متراژ بتا و سایر امکانات ویلا دارد.

-منابع انسانی و تخصص:

بسته به تعداد نفراتی که مدت زمان ساخت ویلا روی پروژه کار می کنند و همنطور تخصص آن ها متفاوت است.این ممکن است شامل معمار، برق کار، جوشکار، کارگران ساختمانی و غیره شود.

تجهیزات مورد نیاز:

مطمئن شوید که هزینه مواد ساختمانی و تجهیزات مورد نیاز شما مثل دستگاه‌های سنگین را در نظر گرفته اید. 

مدت زمان اجرا:

مدت زمانی ابتدا تا انتهای بازسازی تاثیر زیادی روی هزینه های شما دارد. چون هزینه حمل و نقل، برق، مصالح و بینه با افزایش زمان بازسازی، بیشتر می شوند.

 

هزینه بازسازی ویلا متغیر است و نمی توان عدد  خاصی را برای آن گفت، چون هزینه مصالح و همینطور کارگر به مرور زمان تغییر می کند.

آیا برای بازسازی مجوز نیاز هست؟

در بسیاری از کشورها از جمله ایران، بازسازی یا ساخت ویلا به مجوزهای دولتی نیاز دارد. این مجوزها معمولاً به دلیل رعایت مقررات ساختمانی، ایمنی، زیست‌ محیطی و قوانین کشور صادر می‌شوند. شاید نیاز باشد این مجوزها را از سازمان‌های مختلف مانند دهیاری، سازمان مسکن و شهرسازی یا شهرداری‌ها دریافت کنید.

برای بازسازی ویلا، بهتر است به مراجع محلی مانندشهرداری و شهرسازی یا دفتربنیاد مسکن و املاک در منطقه خود مراجعه کنیدتا اطلاعات دقیق تری در خصوص مقررات و مجوزهای مورد نیاز در منطقه خود دریافت کنید. همچنین بهتر است با یک وکیل یا مشاور حقوقی متخصص در زمینه ساخت و ساز مشورت کنید.

 

زمان بازسازی ویلا چقدر است؟

مدت زمان بازسازی ویلا به موارد زیای بستگی دارد و ممکن است بسیار متفاوت باشد. برخی از عوملی که روی زمان بازسازی تاثیر گذار هستند شامل:

-اندازه و حجم بازسازی:

اگر بازسازی شامل داخل و بیرون ویلا باشد، مدت زمان زیادی نیاز است وای چنانچه این بازسازی مربوط به نمای ملک باشد، در این صورت زمان کمتری نیاز است.

-سن بنا:

در برخی از مواقع ویلا های با بیش از 30 سال ساخت، زمان زیادی برای بازسازی اصولی نیاز دارند. چون تغییرات زیادی در ویلا باید انجام شود مثل کندن موزائیک های داخل ساختمان، تعویض درب و پنجره ها، تعویض نما و کلی مورد دیگر را شامل می شود.

-شرایط آب و هوایی:

معمولا افراد برای بازسازی سعی می کنند در فصول گرم سال اقدام کنند. گرم بودن هوا باعث می شود که برخی از عملیات عمرانی سریعتر پیش رود. هوای سرد مخصوصا زمستان علاوه بر سخت بودن شرایط حمل و نقل مصلح و کارگران، بارندگی نیز می تواند پروژه را متوقف کند.

-تعداد نیروهای در حال کار 

یکی از موارد دیگری که روی مدت زمان پروژه موثر است، تعداد نیروهایی که روی پروژه کار می کنند است. هر چه تعداد نیروی کار در ویلا هنگام بیشتر باشد، بازسازی سریعتر پیش می رود.

گودبرداری یا مسطح کردن زمین ها با ماشین آلات

مزایای بازسازی ویلا

بازسازی ویلا مزایای زیادی دارد که با خواندن آن ها حتما ترغیب خواهید شد تا اینکار را انجام دهید. در بازسازی علاوه بر موارد زیبایی ساختمان، سازه نیز ترممیم می شود که باعث می شود عمر ملک افزایش پیدا کند. در ادامه به این مزایا اشاره می کنیم.

-کاهش مصرف انژی از جمله گاز

– استفاده بهینه از فضا

-بالا رفتن عمر خانه

-افزایش استحکام بنا

-بالا رفتن ارزش ویلا

-عدم نیاز به دریافت مجوز از ارگان های مختلف

-افزایش زیبایی ویلا

نکات مهم در بازسازی ویلا

هر زمان تصمیم به بازسازی ویلا گرفتید، نکاتی هستند که باید رعایت کنید. عدم رعایت این نکات باعث دوباره کاری در سال های بعدی خواهد شد.

– حتما قبل از بازسازی با یک متخصص مشورت کنید.

-قبل از شروع بازسازی با یک کارشناس بیمه صحبت کنید و برای انجان پروژه بیمه حوادث بگیرید.

– در بازسازی تاسیسات از جمله لوله آب و سیم های برق را تعویض کنید.

– سعی کنید عملیات بازسازی را در فصول گرم سال انجام دهید.

-حتما یکی از اقدامات بازسازی، مستحکم سازی سازه ویلا باشد.

-موارد ایمنی در طول بازسازی رعایت شود.

-بعد از انجام بررسی های اولیه و مشخص شدن کار ها و تعیین بودجه، برخی از مصالح و وسایل را از ابتدا بخرید تا با افزایش هزینه در طول مدت بازسازی مواجه نشوید.

سخن پایانی

در این مقاله از بازسازی ویلا در سایت نوآران ویلا سعی شد تا مطالب مفیدی درباره بازسازی در اختیار شما دوستا قرار گیرد. هر ساختمانی پس از گذشت چند سال از ساخت، نیاز به بازسازی دارد. مواردی که در بالا گفته شد راهنمای خوبی برای بازسازی توسط شما است ولی سعی کنید این کار را به متخصص این حوزه واگذار کنید یا حداقل مشاوره بگیرید.

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. این مقاله بروز رسانی خواهد شد و چنانچه نیاز به توضیح مطلب خاصی بوده در بخش کامنت ها بفرمایید تا در آپدیت های بعدی گذاشته شود.

 

برای رفتن به صفحه اصلی کلیک کنید.

سوالات بازسازی ویلا

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید، لطفا در بخش کامنت ها مطرح کنید تا پاسخ دهیم. البته می توانید از کارشناسان ما به رایگان مشاوره بگیرید.

بازسازی ویلا را خودم انجام بدم یا به متخصص واگذار کنم؟

درصورتیکه تخصص لازم برای بازسازی را دارید می توانید این کار را انجام دهید. در غیر اینصورت حتما باید با متخصص این حورزه مشورت کنید و مطالب درج شده در این صفحه را نیز بخوانید

 

بهترین زمان برای بازسازی ویلا ؟

قبل از هر چیز بهترین زمان، داشتن بودجه مالی برای این کار است. از نظر فصل نیز بهترین فصل بازسازی ویلا تاغبستان است.

ساخت ویلا یا خرید و بازسازی بهتر است؟

معمولا برای ساخت نیاز به دریافت مجوز های مختلف از ارگان های زیادی است که البته این پروسه زمانبر نیز می باشد. برای بازسازی نیاز به دریافت مجوز خاصی نیست. ولی در نهایت اگر سبک ویلا باب میل خود می خواهید، باید ساخت را انجام دهید.

هزینه ساخت کمتر است یا بازسازی؟

همیشه هزینه بازسازی نسبت به ساخت کمتر بوده است. ولی برای ویلا های بالا 40 سال که نیاز به استحکام سازی دارند، ساخت معقولانه تر است.

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *